Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy "TRÓJKA" i "JAWEL"

Okolica/Warto zobaczyć

Czernichów:

Do gminy Czernichów należy między innymi wieś Międzybrodzie Żywieckie i Międzybrodzie Bialskie. Na terenie Czernichowa znajduje się zabytkowa murowana XVIII wieczna kaplica z łamanym dachem krytym gontem. Obok niej stoi oryginalna drewniana dzwonnica, konstrukcji słupowej.

Międzybrodzie Żywieckie:

Na terenie wsi - Międzybrodzie Żywieckie - znajduje się dzwonnica pod Żarem z roku 1928.
Od roku 1945 na Górze Żar istnieje Górska Szkoła Szybowcowa AP "ŻAR" im. Adama Dziurzyńskiego, a od lat 70 również centrum lotniarstwa w Polsce. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce. Szkoła stwarza dogodne warunki do uprawiania sportów szybowcowych oraz lotniarstwa i paralotniarstwa; dysponuje własnym sprzętem oraz doświadczonymi instruktorami.
Zlokalizowana jest tutaj Elektrownia Szczytowo - Pompowa Porąbka - Żar, która jest pierwszą w Polsce podziemną elektrownią wodną (wysokospadową o spadzie 440m). Zapewniamy możliwość zwiedzania elektrowni.
Polecamy imprezy cykliczne odbywające się na naszym terenie:
Paralotniowe Mistrzostwa Polski, Zawody w Akrobacji Szybowcowej oraz Międzynarodowy Bieg Górski.

Międzybrodzie Bialskie:

Początki  wsi  sięgają  XV  wieku. Znajduje  się  tutaj murowany  kościół  z  1863 roku z cennymi obrazami renesansowymi i barokowymi. Jest to typowa miejscowość turystyczno - wczasowa. Jedną z atrakcji są organizowane dla wczasowiczów "Dni Morza".

Żywiec:

Zobaczyć można stary zamek, który swymi początkami sięga połowy XIV w., a wzniesiony został z kamienia łamanego oraz tak zwany, Nowy Zamek, czyli klasycystyczny w stylu pałac, wzniesiony przez Habsburgów. Pałac projektowany był przez znanych architektów tej epoki - Mączyńskiego i Stryjeńskiego.
Zamek ten, otoczony jest zabytkowym, 26 hektarowym parkiem, którego początki sięgają XVII wieku.
Ponadto Kościół Katedralny Narodzenia NMP zbudowany w pierwszej połowie XV wieku. W wystroju kościoła na szczególną uwagę zasługuje m.in. drewniany ołtarz główny wykonany w 1724 roku przez snycerza Macieja Weissmanna z Frydka.
Polecamy  również  Kościół  p.w.  Świętego  Krzyża,  który  wzniesiony  został  w  końcu  XIV  wieku  w  stylu  gotyckim. Z dawnego wyposażenia zachowało się wiele cennych przykładów sztuki gotyckiej, m.in. niedawno odkryty pod przemalówkami piękny przykład gotyckiego malarstwa - Madonna tronująca tzw. z poziomkami. Te wszystkie cenne dzieła obecnie można obejrzeć w Muzeum Miejskim.
Od wielu lat szczególną atrakcją nie tylko dla piwoszy, ale również dla turystów jest zwiedzanie zabytkowego browaru. Browar w Żywcu to nie tylko nowoczesny zakład, ale również najstarszy tego typu obiekt na terenie Beskidów.
Na przełomie lipca i sierpnia organizowany jest Tydzień Kultury Beskidzkiej, w tym okresie odbywają się codziennie koncerty w miejscowym amfiteatrze.

wstecz

                                                                                                                                                        do góry